Warsztatach teatralno-lalkarskie

Data: 2017-07-03

Zapraszamy wszystkie dzieci z Hajnówki do udziału w warsztatach teatralno-lalkarskich, które odbywać się będą w terminie 3-7.07.2017 w Oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce.
Zajęcia odbywają się pod opieką animatorów – instruktorów, profesjonalnych aktorów sztuki lalkarskiej. Instruktorzy zapoznają uczestników z różnymi rodzajami lalek, pokażą im przykładowe lalki oraz omówią techniki animowania lalek. Następnie przedstawią techniki tworzenia kukiełek, omówią i dobiorą materiały do tego niezbędne.
Po wstępie i krótkim przygotowaniu teoretycznym – rozpoczną się zajęcia praktyczne: każdy uczestnik z pomocą instruktorów rozpocznie tworzenie własnych lalek. Podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonają kukiełki i nauczą się je animować.
Warsztaty zakończą się pokazem, na który dzieci zaproszą swoich rodziców. Mini-pokaz związany będzie z wybraną przez dzieci bajką.
Po skończeniu warsztatów wszyscy uczestnicy będą mogli zabrać do domu własnoręcznie stworzone kukiełki-zabawki.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, ogólnodostępny.
Obowiązują zapisy na podstawie wypełnionej karty zgłoszenia – dostępna do pobrania ze strony: http://wertepfestival.pl/akcja-lato-wakacje-z-teatrem/
Zgłoszenia przyjmowane są mailowo (biuro@a3teatr.pl) oraz Oddziale dla dzieci Biblioteki. Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.06.2017.
Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Hajnówka.

Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”
Email: biuro@a3teatr.pl

Partner: Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce