Wieczór autorski Renaty Wrony "Szczęście i wizerunek współczesnej kobiety"

Data: 2018-03-09

„Szczęście i wizerunek współczesnej kobiety” to temat przewodni spotkania autorskiego z Panią Renatą Wroną, która 9 marca 2018 r. odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczna w Hajnówce. Spotkanie było zorganizowane we współpracy z Książnicą Podlaską w Białymstoku, w ramach realizacji programu Dyskusyjnych Klubów Książki.

Pani Renata Wrona to kwalifikowana trenerka rozwoju osobistego, akredytowany coach IFC, właścicielka agencji PR PRIME IMAGE. Na co dzień współpracuje z politykami i osobami piastującymi wysokie stanowiska, dbając nie tylko o ich biznesowy wizerunek, ale także pomagając im w budowaniu poprawnych relacji w zespole. Jest również autorką dwóch poradników: „Szczęśliwa kobieta. Rozwój, kariera, miłość”, a także „Marka kobiety w biznesie. Etykieta i wizerunek”, które można było nabyć w trakcie spotkania.

Szczęście i wizerunek współczesnej kobiety to temat bardzo często pojawiający się w mediach, prasie, a także codziennych rozmowach. Kobieta to dziś prawie instytucja – matka, żona, w większości pracująca na pełny etat. Wiele pań odczuwa ciągłą presję i żyje w poczuciu, że nie są w stanie sprostać stawianym im wymaganiom. Nieustannie porównują się z wykreowanym przez media wizerunkiem „kobiety idealnej”, popadając w frustrację z powodu zbyt wysoko postawionej poprzeczki. Także relacje, te rodzinne, jak i międzyludzkie pozostawiają wiele do życzenia, jakby nagle ludzie przestali się rozumieć. Czy możliwe dziś jest, być szczęśliwą, spełnioną kobietą, która dumnie kroczy przez życie? Nasze wątpliwości starała się rozwiać Pani Renata, która dzieliła się swoimi sprawdzonymi sposobami na wypracowanie tytułowego stanu i poczucia szczęśliwej kobiety. Zaczęła od bardzo prostego pytania, na które miały odpowiedzieć uczestniczki spotkania: co w sobie lubimy? Ten prosty eksperyment dowiódł, jak bardzo krytyczne jesteśmy w stosunku do siebie - zdecydowanie łatwiej nam wymieniać swoje wady niż zalety. Nastawienie determinuje nasze relacje, nie pozostaje bez wpływu na to, jak jesteśmy postrzegane i traktowane w pracy i na gruncie towarzyskim. Istotną kwestią jest też wizerunek i samoświadomość swojej sylwetki czy typu urody. Kiedy kobieta zacznie podkreślać swoje walory, poczucie własnej wartości momentalnie jej rośnie. Te niby proste rady przekładają się na wiele innych płaszczyzn życia. Pani Renata chętnie odpowiadała na wszystkie pytania, a emanująca od niej pozytywna energia udzieliła się wszystkim kobietom obecnym na spotkaniu.

Tekst Joanna Kisielewicz

Zdjęcia Marzena Niewiadomska, Elżbieta Zarembska

 

Data ostatniej zmiany: 2018-03-01 13:55:30

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook