Bezpieczni latem z Klubem Młodych Mam

Data: 2018-06-21

W związku z realizacją projektu "Mamo, tato to już lato!" i z myślą o zbliżającej się porze wakacyjnej Klub Młodych Mam zaprosił hajnowskie mamy do udziału w instruktażu pierwszej pomocy. Spotkanie odbyło się 21 czerwca 2018 roku w sali OGNIK – Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Instruktaż przeprowadził sekc. Adrian Surel. Uczestniczki miały możliwość poznać techniki resuscytacji dzieci i dorosłych, spróbować swoich sił w reanimacji posługując się  fantomami. Mamy dowiedziały się jak reagować w sytuacji zadławienia, w jaki sposób zabezpieczać złamania kończyn, jak opatrywać rany, jakie zasady obowiązują przy wzywaniu pomocy. Wszystkie jednomyślnie stwierdziły, że cieszą się ze zdobytej wiedzy, ale mają nadzieję, że nigdy nie będą musiały jej użyć.
Dziękujemy  Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce za możliwość organizacji spotkania, a w szczególności  sekc. Adrianowi Surelowi.
Wszystkim klubowiczkom i sympatykom Klubu Młodych Mam życzymy bezpiecznych wakacji.
Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Mamo, tato to już lato!" dofinansowanego ze środków Programu #DzialajLokalnie X edycja Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce.
Barbara Frankowska
Klub Młodych Mam