Kolorowe lato z Klubem Młodych Mam

Data: 2018-07-13

Za nami pierwszy tydzień wakacyjnych zajęć z cyklu "Kolorowe lato z Klubem Młodych Mam" zorganizowanych w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce. Spotkania prowadziła wykwalifikowana nauczycielka - Agnieszka Siemion. Zajęcia miały na celu wsparcie rodziców w organizacji czasu wolnego dzieci w okresie wakacyjnym.
Spotkania cieszyły się dużą popularnością. Codziennie miałyśmy przyjemność gościć ponad 20-sto osobową gromadkę uczestników. Każdego dnia dzieci miały zorganizowany poczęstunek – drugie śniadanie, które zawsze było zjadane ze smakiem.
Poprzez pogadanki o tematyce nawiązującej do lata uczestnicy mieli możliwość poznania zasad bezpieczeństwa na drodze, w podróży, w lesie. Wraz z bohaterami książki „Bolek i Lolek zwiedzają Polskę” podróżowali poprzez najciekawsze zakątki naszego kraju. Dowiedzieli się, jak zostać przyjacielem przyrody oraz dlaczego latem liście i trawa są zielone. Słuchali odgłosów morza, gór i lasów.
Zajęcia edukacyjne wzbogacane były zabawami plastycznymi, ruchowymi i integrującymi grupę. Dzieci wykonały kartę z wakacji, pracę farbami nt. bezpieczeństwa na wakacjach, makietę lasu, kolorowały koszulki i ozdabiały wakacyjne dzbanki. Ponadto rozwiązywały krzyżówki i zagadki o tematyce wakacyjnej.
Dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Hajnówka Pana Jerzego Siraka Klub Młodych Mam mógł zakupić  na potrzeby zajęć gry planszowe, natomiast dotacja Pani Wicestarosty Jadwigi Dąbrowskiej pozwoliła na zakup radiomagnetofonu.
Spotkania zorganizowano w ramach projektu "Mamo, tato to już lato!", dofinansowanego ze środków Programu #DzialajLokalnie X edycji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce.
Barbara Frankowska
Klub Młodych Mam

 

Data ostatniej zmiany: 2018-07-13 15:42:46

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook