Wystawa fotografii Jerzego Wójcika i Grzegorza Pietraszka „Krzyż”

Data: 2019-02-05

Zapraszamy do zwiedzania wystawy fotografii Jerzego Wójcika i Grzegorza Pietraszka „Krzyż”. Wystawa eksponowana jest w Małej Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce od 5 lutego do 30 marca 2019 r.  Na wystawę składają się zdjęcia wykonane przez autorów w przeciągu kilku lat, niektóre z upamiętnionych krzyży uległy wraz z upływem czasu zniszczeniu. Narracją wystawy jest tekst Neli Szczuki „Nostalgia krzyży”.

Jerzy Wójcik - Urodzony w Korszach w woj. olsztyńskim. W Hajnówce mieszka od 1958 roku. Absolwent Wydziału Maszyn Politechniki Białostockiej. Wieloletni nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz założyciel i były opiekun Koła Fotograficznego i Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce. Fotografuje od 30 lat. Tematem fotografii są ludzie, przyroda, architektura.
Grzegorz Pietraszek -Urodził się w Radzyniu Podlaskim, ale na stałe związał się z Hajnówką. Ukończył Wydział Zarządzania i Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej i Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Pracę zawodową podjął w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce jako nauczyciel informatyki. Wolne chwile spędza z książką i poświęca swoim licznym pasjom: turystyce, historii, sztuce, szeroko pojętej kulturze i fotografii. Fotografuje pejzaże, architekturę i ludzi w ich najbliższym otoczeniu.

Data ostatniej zmiany: 2019-03-05 13:50:40

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook