Promocja książki „Puszcza Białowieska i pierwsi hajnowianie. Sąsiedztwo wieczyste”

Data: 2019-06-26

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na promocję książki „Puszcza Białowieska i pierwsi hajnowianie. Sąsiedztwo wieczyste”. Wydawcą książki jest Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Potomków Pierwszych Hajnowian.
Piękna albumowa publikacja liczy 432 strony, zawiera cztery rozdziały. Pierwszy rozdział opisuje Straż Hajnowską, miejsca i ludzi związanych z jej istnieniem. Rozdział drugi poświęcono wsi Hajnówka i jej pierwszym mieszkańcom. Zawiera fotografie i dokumenty rodzinne: Kicelów, Kowszyłów, Melcerów, Panasiuków, Sawickich, Wołczyków, Sidoruków i Bujnowskich. W rozdziale trzecim prezentują się rodziny sąsiadujących uroczysk. Są to rodziny Orzechowskich (Mazury), Bujnowskich (Kozi Przeskok), Orzechowskich (Kozi Przeskok). Natomiast rozdział czwarty poświęcono rzemieślnikom hajnowskim: Mierzwińskim i Szumskim, którzy nieodłącznie towarzyszyli mieszkańcom.
Promocja książki odbędzie się w Czytelni dla Dorosłych dnia 26 czerwca o godzinie 17.00.
Zapraszamy serdecznie.

Data ostatniej zmiany: 2019-06-26 10:05:17