Urodziny Żubra Pompika

Data: 2019-09-26

26.09.2019 roku w gościnnych progach Hajnowskiego Domu Kultury odbyły się 11-te urodziny żubra Pompika – bohatera książek Pana Tomasza Samojlika. Coroczne świętowanie to już biblioteczna tradycja, chociaż w tym roku uroczystości miały nieco inny przebieg. Na literackie urodziny przybyły sześciolatki ze wszystkich hajnowskich przedszkoli i od razu przed wejściem do Sali Kolumnowej otrzymały pompikowe medale. Uroczystość otworzył Burmistrz Miasta Hajnówka pan Jerzy Sirak, który podziękował panu Tomaszowi za ogromną pasję i trud włożony w pracę nad serią książek o przygodach żubra Pompika. Następnym punktem programu był wspaniały występ wokalno-taneczny dzieci z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Żubra Pompika. Po emocjach artystycznych przyszedł czas na prezenty bowiem każda grupa przedszkolna specjalnie na tę okazję przygotowała niespodziankę Pompikowi. Wśród nich znalazły się pocztówki, laurki, wyklejanki i bukiety papierowych kwiatów. Na zakończenie uczestnicy otrzymali kartki pocztowe z wizerunkiem Pompika i autografem autora. Bardzo miłym akcentem były wpisy do księgi pamiątkowej, do której żubr Pompik będzie z sentymentem zaglądał, aby uświadomić sobie jak wspaniałych ma czytelników.
Uroczystość została przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Urząd Miasta Hajnówka. Do zobaczenia za rok na kolejnym Pompikowym Jubileuszu!
 

Data ostatniej zmiany: 2019-09-24 13:12:56

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook