„Żubr Pompik. Polinka zaginęła!” – promocja najnowszej książki Tomasza Samojlika w hajnowskiej bibliotece

Data: 2019-10-25

25 października 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce miała przyjemność zorganizować promocję najnowszej 20 książki z serii przygód sympatycznego i ciekawskiego żubra  pt. „Żubr Pompik. Polinka zaginęła!”. Autorem cyklu jest znany wszystkim hajnowskim dzieciom Tomasz Samojlik – pracownik naukowy Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk, pisarz i komiksiarz, który w swoich książkach dla najmłodszych próbuje przekazać niesamowicie ważne informacje na temat otaczającej nas przyrody i ekologii. Na spotkanie z Tomaszem Samojlikiem przybyły dzieci z klas pierwszych, ciekawe nowych przygód żubrzej rodziny. Autor przypomniał, że ukazała się już nowa seria „Żubr Pompik – wyprawy”, w której to rodzina Pompika wyrusza z Puszczy Białowieskiej, aby zwiedzić wszystkie parki narodowe w Polsce. Nową książkę „Polinka zaginęła!” wyróżnia format i szata graficzna – jest to książeczka z 50 otwieranymi okienkami, w których ukrywają się gatunki zwierząt zamieszkujące lasy Puszczy Białowieskiej. Popularna seria o Pompiku doczekała się również adaptacji telewizyjnej, dotychczas nakręcono 13 odcinków serialu animowanego emitowanego w TVP ABC. Pan Tomasz odtworzył dzieciom jeden z nakręconych odcinków, a entuzjastyczna reakcja publiczności potwierdziła, że taka forma przekazywania wiedzy jest nie tylko skuteczna, ale i przyjemna. Pan Tomasz Samojlik jest także autorem komiksów fantasy o przygodach dzielnej Ryjówki. Uchylił rąbka tajemnicy i podzielił się informacją, ze trwają prace nad kinową adaptacją „Ryjówki przeznaczenia”, co niezmiernie go cieszy. 
Spotkania autorskie to doskonała okazja do zadawania pytań, a pan Tomasz zawsze odpowiada nawet na te nieoczywiste. Świetny kontakt z dziecięcą publicznością sprawił, że pierwszoklasiści zasypali go pytaniami i dzielili się swoimi spostrzeżeniami na różne tematy. Tradycyjnie można było kupić najnowszą książkę „Żubr Pompik. Polinka zaginęła!”- oczywiście z autografem autora.
Zachęcamy wszystkie dzieci do sięgania po książki pana Tomasza, wypożyczyć jej można w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego. Kto chciałby mieć je na własność, zapraszamy do księgarni „Puszczyk” oferującej wszystkie książki autora w atrakcyjnych cenach.
Joanna Kisielewicz
Fot. Joanna Kisielewicz
   


 

Data ostatniej zmiany: 2019-10-29 10:44:40

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook