Kicia Kocia w bibliotece

Data: 2019-11-14

Miejska Biblioteka Publiczna dzięki uprzejmości Pani Haliny Ginszt z księgarni „Puszczyk. Pasja i nauka” i Wydawnictwu Media Rodzina miała przyjemność gościć maskotkę Kici Koci.
Kici Koci nie trzeba przedstawiać dzieciom i ich rodzicom, jej przygody autorstwa Anity Głowińskiej, znają doskonale wszystkie przedszkolaki. W skład serii Kicia Kocia wchodzą zarówno książeczki kwadratowe w miękkiej oprawie, kartonowe dla najmłodszych, kolorowanki oraz duże tekturowe książki z okienkami. Do chwili obecnej ukazało się 43 pozycje wydawnicze. Popularność książeczek sprawiła, że Wydawnictwo Media Rodzina postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ożywiło postać Kici Koci. Jej duża maskotka jeździ po kraju, sprawiając dzieciom mnóstwo radości. W listopadzie odwiedziła ona m. in. Hajnówkę.
W naszej bibliotece gorąco przywitały ją przedszkolaki z lokalnych placówek. Nie było końca uściskom i zachwytom. Wizyta sprawiła wielką przyjemność dzieciom, z ochotą robiły pamiątkowe zdjęcia, opowiadały jakie przygody Kici Koci znają, kto czyta im książeczki w domu. Spotkania miały charakter warsztatów literackich, dzieci miały możliwość wysłuchania książki „Kicia Kocia w bibliotece”, obejrzały dostępne na bibliotecznych półkach tytuły, podzieliły się swoimi doświadczeniami dotyczącymi wypożyczania książek. Następnie kolorowały lub wyklejały postać bohaterki wzorując się na towarzyszącej maskotce.
Mamy nadzieję, że spotkanie z Kicią Kocią na długo pozostanie w pamięci naszych małych czytelników. Wszystkich fanów bohaterki zapraszamy do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży do wypożyczania książek Anity Głowińskiej.
Barbara Frankowska
Fot. Barbara Frankowska, Agnieszka Kazberuk