Spotkanie autorskie Agnieszki Martinki

Data: 2019-12-03

4 grudnia 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja książki Agnieszki Martinki pt. „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”. Autorka jest z wykształcenia geologiem, a z zamiłowania podróżnikiem i fotografem. Licznie zgromadzonym na spotkaniu czytelnikom biblioteki opowiedziała o rowerowej wyprawie na Ural, śladami ojca, który w wieku siedemnastu lat został aresztowany i wywieziony na Połowinkę. W sposób  interesujący i wzruszający zarazem autorka opowiadała o pracy nad niezwykle dla Niej ważną książką. Składają się na nią wywiady z doktorem Zdzisławem Martinką, które stanowią osobisty opis wydarzeń z lat 1939–1958, które mieszają się z opisami podróży rowerowej Pani Agnieszki śladami zsyłki Jej Ojca.  Spotkanie wzbogacił pokaz multimedialny, ukazujący zdjęcia z rowerowej podróży autorki na Ural,  prezentujący krajobraz i architekturę miejsc, znajdujących się na trasie przejazdu oraz ludzi poznawanych w poszczególnych miejscach.
Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Martince za ciekawe i wzruszające spotkanie, a czytelników biblioteki zachęcamy do lektury książki.
Agnieszka Kazberuk

 

Data ostatniej zmiany: 2019-11-19 13:43:17

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook