„Książka, która ocali od zapomnienia historię naszego miasta”
Władysław Zin „Hajnowskie wspomnienia – pożegnanie przeszłości”

Data: 2010-10-15

15 października 2010 roku o godzi. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego odbyła się promocja książki Władysława Zina „Hajnowskie wspomnienia – pożegnanie przeszłości”. Publikacja ta powstała dzięki współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce i Towarzystwa Przyjaciół Hajnówki. Wydano ją w ramach projektu >>Wydanie publikacji Władysława Zina – „Hajnowskie wspomnienia”<< współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku i Urząd Miasta w Hajnówce.

W spotkaniu uczestniczyła liczna grupa hajnowian, ale nie tylko wśród publiczność były także osoby, które specjalnie na tą promocje przyjechali z innych zakątków Polski. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Dyrektorki Miejskiej Biblioteki Publicznej, Haliny Wojskowicz. Z jej ust padły ciepłe słowa kierowane w stronę sponsorów, którzy przyczynili się do wydania publikacji. Wsparcia finansowego dzielili:
Apteka MELISA – Ludmiła Wiluk
KAMO –Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe – Krystyna Orzechowska
Kancelaria Notarialna w Hajnówce – Marek Wasiluk
NZOZ „HAJMED” sp. z o. o. Eugeniusz Bołtromiuk
PHU Nowy Sobex – Krzysztof Bednarz
PPHU KARMEL – Krystyna Bołtryk, Szymon Andrejuk
PSS Społem w Hajnówce – Mieczysław Bogdanowicz.

Niestety wszystkich darczyńców nie było na Sali, jednak publiczność dziękowała im gromkimi brawami.

Przybyli goście gorąco powitali pana Władysława Zina. Pisarz o skromnej naturze zaczął od przeprosin za ewentualne błędy, na co sala odpowiedziała z całym przekonaniem, ze takowych nie było.

Przed i po spotkaniu goście mieli możliwość zakupienia książki.

W spotkaniu uczestniczyli także twórcy tego dzieła, którym autor serdecznie dziękował za pomoc i wsparcie. Podkreślał szczególną rolę, jaką w powstaniu książki odegrała jej redaktorka Alla Gryc – pracownica Miejskiej Biblioteki Publicznej, znana wszystkim jako aktywny członek Towarzystwa Przyjaciół Hajnówki i inicjatorka publikacji „Hajnówka starej fotografii”. Gorące podziękowania kierował także do: Dariusza Buraczyńskiego, projektanta okładki i fotoskładu,  Elżbiety Laprus – korektorki.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, wprost 

Rozmowa na temat publikacji obudziła falę wspomnień na temat świętej pamięci Aleksandra Zina, brata autora. Uczestnicy ze wzruszeniem opowiadali o życiu nieżyjące twórcy hajnowskiego szpitala, cofali się myślą do czasów jego działalności. Mówili o nim z czułością.

Alla Gryc

Data ostatniej zmiany: 2013-07-29 15:31:36

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook