Promocja albumu „Klimaty Podlasia” Jerzego Rajeckiego

Data: 2020-08-21

W piątkowe popołudnie 21 sierpnia odbyło się spotkanie autorskie połączone z promocją albumu fotograficznego „Klimaty Podlasia” autorstwa hajnowianina Jerzego Rajeckiego.
Spotkanie rozpoczęła p. Dyrektor Biblioteki, wprowadzając uczestników spotkania w tematykę, prezentując autora albumu oraz przedstawiając projekt „Hajnówka dostępna - program dostępności miasta w sferach kultury i turystyki inspirowany rozwiązaniami włoskimi z miasta Matera, projekt nr POWR.04.03.00-00-0132/18”, w ramach którego spotkanie się odbyło. Następnie p. Rajecki rozpoczął opowieść o pracy nad wydawnictwem - o procesie powstawania zdjęć, o ich odbiorze i cechach archiwizacyjno-dokumentacyjnych, pokazując jednocześnie na rzutniku multimedialnym wybrane fotografie. Opowieść przeplatana slajdami ukazywała różnorodność krajobrazów Podlasia, oraz różnorodność społeczno-kulturową, zaś niektóre zdjęcia o cechach archiwalnych wywoływały żywe komentarze i wspomnienia uczestników spotkania, dotyczące różnorodnych zmian w otaczającym nas świecie. 
W spotkaniu, oprócz stałych bywalców imprez organizowanych przez bibliotekę, uczestniczyli też turyści odwiedzający nasz region. Dla jednej z nich spotkanie to było szczególnie ważne, gdyż – jak z jej relacji wynikało - ze względu na nagły wypadek (złamana ręka) nie była w stanie zwiedzać regionu we wcześniej zaplanowany sposób poruszając się na rowerze, spotkanie to zastępczo wypełniło jej krajoznawczą potrzebę kontaktu z Podlasiem.
Po spotkaniu była możliwość nabycia albumu i rozmów indywidualnych z autorem.
Tekst: Alicja Karczewska
Zdjęcia: Agnieszka Kazberuk

power

Data ostatniej zmiany: 2020-08-27 11:28:05

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook